TAJEMNICA ZAMKU - niesamowicie wciągająca Saga rodu Cantendorfów. Miłość, tajemnica, przeznaczenie...

Wracam do Was po krótkiej przerwie z kolejną ciekawą pozycją książkową. Tym razem znów będzie o zamku i wyższych sferach. Książka tak niesamowicie wciąga, że nie mogłam się jej oprzeć i czytałam ja do późnych godzin nocnych. Gdy już skończyłam bardzo się zasmuciłam, bo nie było zakończenia, a w necie przeczytałam, że kolejne części wejdą do do sprzedaży za kilka miesięcy. Nie mniej jednak zapraszam do dalszej części w której dowiecie się, dlaczego ta pozycja tak bardzo mi się podobała. 
Tajemnica zamku to pierwsza część trzytomowej sagi rodu Cantendorfów. Lekka i wciągająca opowieść z wielką tajemnicą w tle. Właśnie na zamku Cantendorfów w umiera czwarta żona hrabiego Aleksandra. Cała okolica huczy od plotek i nikt tak naprawdę nie wie, co jest powodem nagłego zgonu. Czy winny jest tajemniczy właściciel posiadłości, który skrywa jedną dłoń pod czarną rękawiczką, jego kochanka której zależy na byciu Panią domu, budząca lęk wiedźma, szukająca czegoś, a może gospodyni sprawująca władzę na zamku? Hrabia nie doczekał się dziedzica, a więc wśród młodych panien spore poruszenie. Niektórzy obawiają się o życie swoich córek i niespodziewanie wysyłają je dalszych krewnych. Ci odważniejsi liczą na wielki majątek i kosztem dziecka robią wszytko, aby zostać zauważonym. 
W tym samym czasie poznajemy rodzinę Miltonów. Miltonowie są dzierżawcami i stoją u progu bankructwa. 
Aby uratować sytuację muszą poprosić hrabiego o pożyczkę lub umorzenie długu. Dlatego opracowują ryzykowny plan, który nie do końca jest sprawiedliwy, czy uczciwy wobec córek. Wśród tej zawieruchy niespodzianie rodzi się prawdziwa miłość. Czy uda się ocalić to uczucie? Jaką cenę przyjdzie za nie zapłacić? Tego jeszcze nie wiemy, dlatego z utęsknieniem należy czekać na kolejne części.

Ta powieść to feria wielobarwnych, ciekawych postaci. Niektóre osoby sieją postrach inne skrywają w sobie wielką tajemnicę:
- Hrabia Aleksander od najmłodszych lat wychowywany przez ciotki. Niestety nie został nauczony życia i nie bardzo też wie, jak ma się obchodzić z żonami. Pod czarną rękawiczką skrywa sekret, przez to budzi strach i jest wielką niewiadomą. Pragnie dziedzica, ale nic z tego nie wychodzi. Krąży nawet plotka o rzekomym zamęczeniu każdej żony w łóżku. 
- Rodzina Miltonów traci powoli majątek i siebie nawzajem. Nie potrafią się nawzajem porozumieć. Mają dwie córki. Amelia ułożona, pracowita i Kate temperamentna i bez przerwy upominana a jej rude w losy idealnie ją odzwierciedlają.
- Kate na którą miłość spada, jak grom z jasnego nieba. Zakochuje się hrabim i czuje, że jest to coś niesamowitego. 
- Isabelle Adler - kochanka, która liczy na szybki zgon męża mieszkającego w Londynie. Ma ochotę na małżeństwo z hrabią, ale kolejne żony jej w tym przeszkadzają. 
- Poznajemy też Alice, której każdy się boi i traktuje ją jak wiedźmę. Niesamowicie intrygująca postać. Pragnie ona spełnić swoje marzenie, ale co jest jej marzeniem nie wiemy. 
- Pani Hamond która zajmuje bardzo wysokie miejsce w domu. Opiekowała się Hrabią od najmłodszych lat. Skrywa chyba z nich wszystkich największa tajemnicę i pod koniec książki co nieco się o niej dowiadujmy. 

Tak jak już wspomniałam na wstępnie książka wciąga już od pierwszej strony. Ciężko się od niej oderwać. Bardzo bym chciałam już teraz poznać odpowiedz na nurtujące mnie pytania. Czy Kate poradzi sobie w nowej roli? Co skrywa Pani Hamond i kim jest oraz czego pragnie wiedźma Alice. 
Premiera kolejnych części w maju i lipcu.

3 komentarze:

Dziękuję za pozostawiony komentarz - w wolnej chwili na pewno Cię odwiedzę.