Sekrety, romanse, tajemnice rodzinne na tle rywalizacji o słynną firmę kosmetyczną. Doskonałe dziedzictwo Penny Vincenzi.

Niedawno na Instagramie pokazywałam Wam, że własnie czytam książkę. To moja pierwsza książka w tym roku, aż wstyd się przyznać. Człowiek zasłania się brakiem czasu, a chyba tak nie jest skoro dałam radę przeczytać 700 stron w zaledwie kilka dni. Pierwsze 100 może 150 stron czytałam i zasypiałam w połowie rozdziału. Książka wydała mi się nijaka i mało interesująca. Po prostu nic się ciekawego nie działo, aż do momentu, gdy pochłonęła mnie bez reszty i wciągnęła na tyle mocno, że nagle czas zatrzymał się w miejscu.
Powieść Doskonałe dziedzictwo Penny Vincenzi liczy 700 stron. Jest ciężka, gruba i nie koniecznie wygodna w czytaniu, choć nie ma to tym momencie większego znaczenia. Opowiada historię House of Farrell słynnej na świecie firmy kosmetycznej prowadzoną przez jej założycielkę, legendarną Athinę Farrell. Athina była kobietą niezwykle elegancką i piękną. Nawet, gdy miała osiemdziesiąt parę lat ludzie nie przestali się nią zachwycać. Niestety House of Farrell groziło bankructwo. Zarząd składał się z członków rodziny, niektórzy z nich mieli już swoje lata. W firmie brakowało powiewu świeżości, nowych pomysłów i pieniędzy. Gdy było jest naprawdę źle do akcji wkracza Bianca Bailey, przebojowa bizneswoman, matka trojga dzieci. Ona uratowała już niejedną firmę i zrobi wszystko, co w jej mocy, aby pomóc wnieść się na szczyt House of Farell. Niestety pod drodze napotka wiele trudności i przeszkód. 
Ciekawi bohaterowie. 
Athina Farrell - matka rodu, założycielka House of Farrell. Od lat stoi na czele firmy kosmetycznej. Jej marzeniem jest wypuczenie na rynek perfum. Opracowuje unikatową recepturę, ale mąż nigdy nie pomógł jest urzeczywistnić pomysłu. 
Cornelius Farrell - mąż, który zdradza Athinę (Ona też wcale nie była lepsza) z jej koleżanką Florence Hamilton. Spotykają się bardzo długi okres czasu, aż do jego śmierci. Athina martwi się o firmę, a Cornelius wydaje kasę. 
Florence Hamilton pracuje w eleganckim sklepie Berkeley Arcade i sprzedaje kosmetyki House of Farrell. Jak się okaże na końcu będzie najważniejszą i jedyną osobą, która pomoże firmie.
Bianca Bailey - kobieta sukcesu, odpowiedzialna za ponowne wejście firmy na rynek. Poświeci miłość męża, dobro dzieci, by osiągnąć swój cel.  
Powieść jest niesamowicie intrygująca. Bardzo często pojawia się w niej motyw zdrady, zazdrości. Jest też temat znęcania się psychicznego w szkole czy też manipulowania drugim człowiekiem. Tak naprawdę książka porusza wiele kwestii i daje do myślenia. Książka wciąga, jak telenowela. Koniecznie trzeba przeczytać ją do końca, bo koniec jest zaskakujący, a jednocześnie niesamowity. W powieści przewija się też motyw blogerów, bo jeśli kosmetyki, to są też recenzję i promocja. 

Jeśli lubicie wciągające i ciekawe pozycje książkowe, to z czystym sumieniem mogę Wam polecić Doskonałe dziedzictwo.
Wydawnictwo Świat Książki
Cena około 30-40zł  Tutaj

11 komentarzy:

 1. Ciekawy opis, z miłą chęcią przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie szukałam inspiracji na ciekawe lektury! Dzięki :D

  OdpowiedzUsuń
 3. o lubię takie książki :) chętnie spojrzę na nią.

  OdpowiedzUsuń
 4. Choć z reguły wybieram innego typu książki, to ta ma coś w sobie, co sprawia, że bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ooo dopiszę ją do swojej listy książek do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam czytać i robię to nałogowo
  ciekawią mnie te pozycje

  OdpowiedzUsuń
 7. myślę że zaciekawiłaby mnie :) lubię takie życiowe wpisy :) może przypadnie mi do gustu

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię czytać, a o tej książce jeszcze nie słyszałam i jak najbardziej jestem ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za pozostawiony komentarz - w wolnej chwili na pewno Cię odwiedzę.