DIADEM COSMETICS - Piękny wygląd. Piękna idea. 2H inicjatywa w walce o polepszenie warunków kobiet w krajach Trzeciego ŚwiataJakiś czas temu napisał do mnie Pan Mateusz Krempa i opowiedział o ciekawej inicjatywie jaką współtworzy wraz z marką kosmetyczną Diadem. Postanowiłam i ja przyłączyć się do tej akcji. Chciałabym, aby jak najwięcej osób dowiedziało się i pomogło choć w pewnym stopniu poprawić sytuację kobiet w Indiach. 

Dwie godziny (2H), bo tak nazwano inicjatywę, oparta na współpracy z organizacjami non-profit, dzięki której możliwa jest walka o polepszenie warunków bytu kobiet i zapewnienie im edukacji.

"Co roku w Indiach tysiące córek jest porzucanych wyłącznie ze względu na swoją płeć. W wyniku tego zjawiska co roku traci życie około 400 000 dziewczynek, a w najbiedniejszych regionach  na każdy 1000 chłopców przypada jedynie 868 dziewczynek"

Większość z nas wie, choćby nawet z książek jak traktowane są dziewczyny w Indiach. Segregacja płciowa rozpoczyna się już na etapie prenatalnym. To się dzieje naprawdę. Po wioskach jeżdżą obwoźne aparaty USG, za ich pomocą ustala się płeć poczętego dziecka. Jeśli para spodziewa się dziewczynki, małżonkowie mają kilka wyjść, w zależności od swojej majętności. W grę wchodzi albo aborcja, albo zabicie dziecka tuż po urodzeniu (zwłoki zakopywane są na polach, wrzuca się je do studni), albo porzucenie dziecka pod drzwiami sierocińca, o ile w okolicy taki się znajduje. Polecam ciekawy artykuł tutaj

IDEA FIRMY: We wszystkim co robimy szukamy różnych aspektów piękna. Wierzymy, że nic na świecie nie jest jednowymiarowe. Diadem to elegancko zaprojektowane produkty najwyższej jakości w przystępnych cenach, zaś każdy sprzedany produkt to dwie godziny edukacji dla porzuconych córek i dyskryminowanych matek w krajach Trzeciego Świata. Tworzymy kosmetyki do makijażu dla kobiet, które chcą wyglądać i czuć się pięknie. Piękny wygląd. Piękna idea. 

MISJA: Głęboko wierzymy, że wszystkie kobiety mają w sobie piękno, siłę i pasję - nie zawsze jednak znajdują się w pozycji do podejmowania niezależnych wyborów, zgodnych z ich wewnętrznymi przekonaniami. Każdy sprzedany produkt Diadem Cosmetics pozwala zapewnić 2 godziny edukacji - jedną w szkole dla porzuconej dziewczynki i drugą warsztatową - dla matki, tak by mogła nabyć umiejętności zawodowe takie jak wykonywanie makijażu, fryzjerstwo i krawiectwo, które zapewniają start na drodze do jej ekonomicznej niezależności, a w konsekwencji prowadzą do mądrych i niezależnych decyzji. Jesteśmy przekonani, że w ten sposób będziemy mogli przywrócić naturalny cykl życia, w którym kobiety nie stoją na straconej pozycji, mogą odnaleźć w sobie pasję i poczuć się piękne.

Polecam artykuł tutaj

Myślę, że warto wspierać firmy, które nie myślą tylko i wyłącznie o zysku, ale też o innych. Warto też poczytać o samej akcji. W artykułach podane są przykłady i historie kobiet, którym już udało się odnieść mały sukces dzięki 2H.

12 komentarzy:

 1. To prawda, jak czytam jak sa traktowane kobiety i dziewczynki zabija tylko dlatego, ze sa dziewczynkami (o innych dziwnych sprawach nie wspominajac) serce sie kraje. Jutro wpadne na stronke poczytac, a ze firmy nie znam to, to jest najlepszy moment na jej poznanie!

  OdpowiedzUsuń
 2. pełen podziw dla firmy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo potrzebna akcja, dowiedziałam się o niej bodajże przedwczoraj i na pewno wezmę udział. Nie ma słów na to aby wyrazić swój sprzeciw takiemu traktowaniu płci żeńskiej!

  OdpowiedzUsuń
 4. Też szykuję taki post. Fajna inicjatywa warta poparcia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniała idea akcji ! :) Oby jak najwięcej takich było.

  OdpowiedzUsuń
 6. Rewelacyjna akcja, wielkie brawa dla Diadem Cosmetics :)

  OdpowiedzUsuń
 7. fajna akcja i fajnie że są jeszcze tacy ludzie:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za pozostawiony komentarz - w wolnej chwili na pewno Cię odwiedzę.